Pabėgėlių diena

Pasaulinė migrantų ir pabėgėlių diena minima rugsėjo 26 d.

„ […] Mes, kaip krikščionių bendruomenė, esame kviečiami liudyti tikėjimą meilės darbais ir rasti konkrečius būdus, kaip padėti žmogui, esančiam egzistenciniame paribyje. Tikrai neturėtume susipriešinti vieni su kitais dėl mūsų požiūrio į migrantus. Juk popiežius Pranciškus aiškiai primena, kad visa žmonija esame „mes“, todėl negalime atsiriboti nuo rūpesčio padėti šiems žmonėms. Neturėtume vertinti jų tik kaip grėsmės mums ir kurstyti vieni kitų baimės. Kiekvienas atvykėlis turi savo istoriją, dažnai skaudžią, pilną įtampos ir lūkesčio geresne ateitimi.

Nuoširdžiai kviečiame visus – parapijų bendruomenes, katalikiškas organizacijas, brolius kunigus ir vienuolijų narius, judėjimus bei Caritas darbuotojus, savanorius – pagal išgales ir poreikį pagelbėti žmonėms, esantiems migrantų stovyklose ir pasienio užkardose, taip pat ir valdžios institucijų pareigūnams, dirbantiems migrantų apgyvendinimo vietose. […]“

[Ištrauka iš Lietuvos Vyskupų laiško artėjant Pasaulinei migrantų ir pabėgėlių dienai]

Kaip galime pagelbėti migrantams


Prasidėjus šaltajam rudens laikotarpiui bei artėjant žiemai mūsų šalyje esantiems migrantams stinga šiltesnių drabužių. Ypatingai šiltesnių drabužių trūksta vyrams.

Kviečiame dalintis šiltais vyriškais drabužiais (ypatingai megztiniais bei batais). Šiuos drabužius galite atnešti į bažnyčios zakristiją.

You must be logged in to post a comment.